info@dr-joulaei.com 36563602 - (026)

اوزون تراپی برای درمان آرتروز زانو

اوزون تراپی برای درمان آرتروز زانو

اوزون تراپی یا ازون درمانی چیست؟ آیا گاز اوزون در درمان بیماری آرتروز زانو تاثیر گذار است؟ آیا اوزون تراپی عوارض و مشکلاتی را در پی دارد؟ برای اطلاع از پاسخ این پرسش ها متن ذیل را بخوانید.

همانطور که می دانید گاز اوزون یکی از گازهای تشکیل دهنده اتمسفر کره زمین می باشد. ولی امروزه گاز اوزون کاربرد های درمانی فراوانی هم دارد. استفاده درمانی گاز اوزون در ایران روشی جدید می باشد.

اوزون تراپی زانو

اوزون تراپی زانو

اثرات درمانی گاز اوزون چیست؟

  • تحریک سیستم ایمنی بدن
  • اثرات ضد عفونی کننده
  • باعث تحریک فاکتورهای رشد می شود.

که از این اثرات در درمان بسیاری از  بیماری ها استفاده می شود.

گاز اوزون در درمان چه بیماری هایی نقش دارد؟

  • در مان زخم های عفونی
  • اختلالات گردش خون
  • درمان ارتروز زانو و شانه
  • اختلالات ستون مهره مانند دیسک کمر، دیسک گردن و تنگی کانال نخاعی
  • پارگی های نسبی تاندون کاف شانه
  • بیماری آرنج تنیس بازها
  • گاز اوزون در درمان طیف وسیعی از بیماری ها نقش بسیار مهمی دارد.

اثردرمانی گاز اوزون در درمان بیماری ها چگونه است؟

گاز اوزون باعث تحریک سیستم ایمنی بدن، تحریک فاکتورهای رشد بدن و تقویت سیستم گردش خون در بدن می شود که به این معنی است که گاز اوزون اثر مسکن ندارد بلکه اثر درمانی شدیدی در بدن ایجاد می کند.

 

دوره درمان گاز اوزون

دوره اثرگذاری گاز اوزون بسیار طولانی می باشد. مثلا با یک جلسه اوزون تراپی مفصل زانو بیمار دیگر نیازی به عمل جراحی ندارد یا اگر داشته باشد چند سال به تعویق می افتد. 

روش های درمانی اوزون تراپی

ممکن است گاز اوزون داخل کرم هایی ترکیب شده باشد که برای بیماری های پوستی استفاده می شود.

آب های اوزونه شده که بیمار با نوشیدن آن درمان می شود.

حمام های اوزون که در بیماران دیابتی جهت درمان  زخم ها استفاده می شود.

ولی آنچه در رشته ارتوپدی استفاده می شود، تزریق گاز اوزون می باشد. یعنی با استفاده از سرنگ گاز اوزون به محل تحت درمان که ممکن است زانو یا ستون فقرات باشد تزریق می شود.

اوزون تراپی جهت درمان آرتروز زانو

اوزون تراپی جدیدترین تکنیک در درمان آرتروز زانو می باشد. گاز اوزون از طریق تحریک ساخت عروق در داخل زانو و همچنین از طریق کاهش التهاب در داخل زانو باعث ایجاد ساخت غضروف جدید در داخل زانو و کاهش التهاب و تورم در زانو های آسیب دیده می شود.

از خاصیت درمانی گاز اوزون امروزه استفاده های بسیاری می شود. از جمله در موارد آرتروز شدید زانو و حتی آرتروزهای خفیف زانو هم  این گاز کاربرد فراوانی دارد.

در درمان آسیب های داخل زانو مانند پارگی های مینیسک یکی از روش هایی که امروزه در دنیا بسیار رایج شده است، اوزون تراپی زانو می باشد.

 

 

عوارض و مشکلاتی که گاز اوزون برای بیمار ایجاد می کند چیست؟

این گاز هیچگونه عارضه جانبی برای بافت زانو ایجاد نمی کند به همین علت امروزه در افراد جوان و ورزشکار، مثل فوتبالیست ها، که دچار آسیب های زانو می شوند این گاز به صورت وسیعی استفاده می شود.

دکتر هومن جولایی متخصص ارتوپدی در کرج با استفاده از  تکنیک جدید اوزون تراپی راه و سیستم نوینی را برای درمان آرتروز زانو برای همشهریان مقیم کرج مقدور ساخته است.

درمان آرتروز زانو به روش اوزون تراپی نیازمند دانش و مهارت بالایی می باشد. دکتر هومن جولایی متخصص ارتوپدی در کرج  و جراح ارتوپد در کرج این درمان را با تخصص ویژه ای انجام می دهد. جهت مشاوره با دکتر هومن جولایی و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

سایر مقالات مربوطه:

ورزش برای درمان آرتروز زانو

درمان آرتروز کمر

آسیب های زانو

پاسخ

شانزده + ده =