info@dr-joulaei.com 36563602 - (026)

اوزون تراپی زانو

اوزون تراپی زانو

در عصر حاضر درد آرتروز زانو در میان افراد جامعه افزایش یافته است و روش های درمانی مختلفی برای این مشکل وجود دارد از جمله انجام جراحی های پیچیده که ممکن است عوارض را برای بیمار به همراه داشته باشد. بنابراین با درمان به موقع آرتروز زانو می توان از انجام جراحی های پیچیده جلوگیری کرد. در این  میان یکی از سوالاتی که از جراح ارتوپد به طور مکرر پرسیده می شود درباره اوزون تراپی و نقش آن در درمان آرتروز زانو می باشد که در این مقاله قصد داریم آن را به طور کامل شرح دهیم.

اصولا در عصر حاضر درمان های نوین بسیاری در ارتباط  با آرتروز زانو با توجه به نیاز گسترده ما انسان ها ایجاد شده است. یکی از جدیدترین روش هایی که امروزه کاربرد بسیاری هم دارد، استفاده از گاز اوزون در درمان آرتروزهای زانو و همچنین آسیب های زانو می باشد.

دکتر-هومن-جولایی

دکتر-هومن-جولایی

گاز اوزون چیست؟

گاز اوزون ترکیب خاصی از مولکول اکسیژن می باشد که خاصیت ترمیم کنندگی و ضدعفونی کنندگی بسیار قوی دارد که در حال حاضر از این خاصیت ترمیم کنندگی گاز اوزون استفاده های بسیاری در علم پزشکی می شود.

اوزون-تراپی-زانو

اوزون-تراپی-زانو

مراحل اوزون تراپی

  • همانطور که بیان شد گاز اوزون در درمان آرتروزهای زانو بسیار موثر می باشد. در این روش ابتدا گاز اوزون به صورت سرپایی توسط جراح زانو به داخل مفصل بیمار تزریق می شود.
  • پس از تزریق گاز اوزون به درون مفصل که اصولا بدون درد می باشد، بیمار بلافاصله پس از چند ساعت، بهبودی نسبی را در زانوهای خود احساس می کند.
  • همچنین لازم به ذکر است که روش اوزون تراپی زانو  معمولا نیاز به ۳ جلسه دارد تا تاثیر قابل توجهی در درمان آرتروز زانو داشته باشد.
درمان آرتروز زانو  نیازمند مهارت بالایی می باشد و لازم است بیمار قبل از این عمل با یک سری نکات مهم آشنا شود. دکتر هومن جولایی متخصص ارتوپد و جراح ارتوپد درمان آرتروز زانو را با تخصص ویژه ای انجام می دهد. جهت مشاوره و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مزایای اوزون تراپی

  • اصولا استفاده از گاز اوزون در درمان آرتروز زانو دارای مزایای بسیاری می باشد زیرا گاز اوزون ترکیبی غیرشیمیایی می باشد بنابراین برای بافت های داخلی زانو مشکلی ایجاد نمی کند.
  • حتی در افراد جوان هم می توان از اوزون تراپی به منظور ترمیم بافت های آسیب دیده زانو بهره برد زیرا گاز اوزون آسیبی به بافت های سالم و جوان زانوی بیمار وارد نمی کند.
  • از آنجایی که گاز اوزون تاثیر ضدعفونی کنندگی به عنوان یک اثر ثانویه دارد بنابراین باعث ضدعفونی شدن داخل مفاصل نیز می شود.
  • با توجه به خاصیت ضدعفونی کنندگی گاز اوزون احتمال ایجاد عوارضی مانند عفونت با استفاده از این گاز تقریبا صفر می باشد.

معایب اوزون تراپی

تاکنون معایب و عوارض خاصی از روش اوزون تراپی مشاهده نشده است زیرا گاز اوزون پس از مدتی در مفاصل بدن توسط گردش خون جذب می شود و چیزی از آن در داخل مفصل باقی نمی ماند بنابراین مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند.

ولی نکته قابل توجه این است که این روش حتما باید توسط متخصص ارتوپدی حاذق و باتجربه انجام گیرد.

نتیجه گیری

اوزون تراپی روشی نوین و بی خطر در درمان آسیب های زانو و آرتروز زانو می باشد. به همین دلیل استفاده از این روش در میان ورزشکاران حرفه ای و فوتبالیست ها نیز توصیه می شود.

پاسخ

14 − 10 =