info@dr-joulaei.com 36563602 - (026)

جلوگیری از درد زانو

جلوگیری از درد زانو

توصیه هایی برای جلوگیری از درد زانو

در این مقاله دکتر هومن جولایی جراح زانو و متخصص ارتوپدی در کرج برای جلوگیری از درد زانو راهکارهای زیر را به شما پیشنهاد می دهند:

بهترین-متخصص-ارتوپد-در-کرج

بهترین-متخصص-ارتوپد-در-کرج

  • از انجام حرکات شدید، غیرعادی و ناگهانی پرهیز کنید.
  • هنگام برخواستن از صندلی با گرفتن دسته های صندلی، بدن خود را به سمت جلو کشیده سپس با کمک فشار دست از جا برخیزید.
  • تا آنجا که ممکن است بالا و پایین رفتن از پله ها را کاهش دهید، چنانچه علی رغم داشتن زانو درد شدید ناچار به عبور از پله ها هستید، از سمت پهلو از پله ها بالا و پایین بروید. توصیه می شود که افراد مبتلا به زانو درد بجای پله از سطح شیب دار استفاده نمایند.
  • بیماران مبتلا به مراحل پیشرفته آرتروز زانو باید برای نماز خواندن از میز استفاده کنند. در این حالت باید برای سجده، ابتدا بر روی صندلی نشسته سپس پیشانی خود را روی مهری که بر روی میز قرار دارد، بگذارند.
  • اگر فعالیت های روزانه به طور ناگهانی زیاد شود، امکان آسیب به زانو وجود دارد. به همین دلیل نباید تغییرات ناگهانی در فعالیت های روزمره اعمال گردد.
  • استفاده از کفش های مناسب توصیه می شود. استفاده از کفش ها، صندل ها و حتی دمپایی هایی که دارای کف لغزنده هستند، خطرناک و مضر است. همچنین باید از پوشیدن کفش هایی که قالب خشکی دارند خودداری نمود. چرا که پوشیدن این کفش ها از حرکات طبیعی مچ پا ممانعت می کنند و در نتیجه زانوها در معرض فشار شدید قرار می گیرند.
  • هرگز در یک وضعیت ثابت به مدت طولانی قرار نگیرید. ایستادن طولانی مدت به مفاصل پاها فشار می آورد. بنابراین هر چند دقیقه یک بار وزن خود را از روی یک پا به پای دیگر جابجا کنید.
  • چنانچه ناچار به ایستادن طولانی مدت هستید (مثلا مشغول به کاری به صورت سرپایی می باشید) یکی از پاهای خود را بر روی یک چهارپایه با ارتفاع کم (حدود 20 سانتی متر) قرار دهید. در نظر داشته باشید که هر چند دقیقه یک بار پای خود را عوض کرده و پای دیگر را بر روی چهارپایه قرار دهید. این کار برای سلامت کمر نیز توصیه می شود.
جراحی زانو  نیازمند مهارت بالایی می باشد و لازم است بیمار قبل از این عمل با یک سری نکات مهم آشنا شود. دکتر هومن جولایی متخصص ارتوپد و جراح ارتوپد جراحی زانو را با تخصص ویژه ای انجام می دهد. جهت مشاوره و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

فیزیوتراپی (درمان با ماساژ)

یکی از راه های تسکین التهاب عضلات در آرتروز زانو، فیزیوتراپی است. ماساژدرمانی در واقع از طریق بهبود جریان خون و گرم نمودن ناحیه منجر به تسکین درد و کاهش التهاب می شود.

فیزیوتراپی-برای-درد-زانو

فیزیوتراپی-برای-درد-زانو

ورم در ناحیه مفاصل بسیار دردناک و حساس بوده و هنگام ماساژ این ناحیه باید کاملا با احتیاط رفتار کرد. می توانید برای انجام صحیح این کار با پزشک معالج خود  مشورت کنید.

استفاده از گرما درمانی و سرما درمانی برای تسکین درد آرتروز

استفاده از گرما درمانی باعث افزایش جریان خون در مفاصل و تسکین درد زانو می شود که این کار می تواند از طریق قرار گرفتن پاها درون آب گرم یا با یک حوله گرم انجام شود. همچنین راه رفتن در استخر آب گرم نیزمی تواند موثر باشد.

سرمادرمانی-در-رفع-درد-زانو

سرمادرمانی-در-رفع-درد-زانو

همچنین سرما درمانی به وسیله کمپرس سرد می تواند در کم کردن تورم و بهبود درد و التهاب در آن موثر باشد.

برخی از خدمات دکتر هومن جولایی متخصص ارتوپدی به شرح زیر هستند:

تعویض مفصل زانو

آرتروسکوپی زانو

آرتروسکوپی لگن

تعویض مفصل لگن

تعویض مفصل شانه

تعویض مفصل مچ پا

جراحی زانو

drjoulaei

پاسخ

پانزده − چهار =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button