info@dr-joulaei.com 36563602 - (026)

علائم دیسک کمر و سیاتیک

علائم دیسک کمر و سیاتیک

در این مقاله قصد داریم مطالبی را درباره علائم دیسک کمر و سیاتیک و نوع درمان آن برای شما شرح دهیم پس در صورت تمایل با ما همراه باشید.

علائم دیسک کمر و سیاتیک

عمده ترین علائم دیسک کمر و سیاتیک عبارتند از:
۱- در صورتی که فردی دچار درد کمر به صورت شدید و یا طولانی مدت باشد.
۲- در صورتی درد تیر کشنده همراه با گزگز و مور مور به ناحیه ران، ساق یا کف پا انتشار یابد، نشان دهنده وجود دیسک کمر یا سیاتیک می باشد.
در صورت مشاهده علائم بالا حتما فرد باید به متخصص ارتوپد مراجعه نماید تا اقدام درمانی صورت گیرد. در صورتی که در این مرحله اقدام درمانی انجام گیرد نوع درمان دیسک کمر اصولا راحت تر می باشد و عمدتا نیازی به انجام جراحی نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله درمان دیسک کمر در کرج مراجعه نمایید.

دکتر-جولایی

دکتر-جولایی

دلایل ابتلا به دیسک کمر

شایع ترین علل ابتلا به دیسک کمر عبارتند از:
۱- افزایش وزن و چاقی
۲- بیماری دیابت
۳- فعالیت و تحرک کم
۴- نشستن به مدت طولانی مدت
۵- رانندگی های طولانی مدت
۶- برداشتن اجسام سنگین
۷- مصرف دخانیات

درمان دیسک کمر و سیاتیک  نیازمند مهارت بالایی می باشد. دکتر هومن جولایی متخصص ارتوپدی در کرج  و جراح ارتوپد در کرج این درمان را با تخصص ویژه ای انجام می دهد. جهت مشاوره با دکتر هومن جولایی و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

درمان دیسک کمر و سیاتیک

در ارتباطه با درمان بیماری دیسک کمر و سیاتیک توجه به نکات زیر حائز اهمیت می باشد:
اصولا بیماری دیسک کمر قابل درمان می باشد و مطابق آمار، تقریبا ۹۰ درصد موارد دیسک کمر از طریق روش های غیرجراحی قابل درمان هستند بنابراین اگر فردی احساس کمردرد شدید، درد در ناحیه پاها یا دردی منتشر شده از ناحیه کمر تا پاها داشته باشد، باید به متخصص ارتوپد مراجعه نمایید. سپس توسط MRI و داروهای مناسب دیسک کمر در مراحل اولیه به راحتی قابل درمان است. نکته قابل توجه این است که هرقدر درمان زودتر انجام گیرد تاثیر بیشتری خواهد داشت و به طبع آن هزینه های کمتری خواهد داشت.

درمان دیسک کمر به روش جراحی

در صورتی که درمان دیسک کمر به موقع انجام نشود ممکن است نیاز به انجام جراحی باشد که به روش های مختلفی انجام می گیرد. برخی از روش های جراحی دیسک کمر عبارتند از:
۱- جراحی به روش باز
۲- جراحی دیسک کمر به روش آندوسکوپی: در این روش با ایجاد سوراخ های کوچک دوربین متصل به مانیتور وارد ستون فقرات می شود سپس از طریق ابزاری خاص دیسک جدا می شود.
۳- لیزر درمانی برای درمان دیسک کمر: در این روش ابتدا بی حسی موضعی انجام می گیرد سپس یک سوزن وارد فضای دیسک شده و با روشن کردن دستگاه لیرز، دیسک کمر از بین برده می شود.
۴- اوزون تراپی که در آن گاز اوزون به ستون فقرات تزریق می گردد.

دیسک-کمر

دیسک-کمر

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی علائم دیسک کمر و سیاتیک اشاره کردیم. توصیه می شود افرادی که دچار کمردردهای طولانی می شوند حتما برای معاینه به جراح ارتوپد مراجعه کنند تا در صورت تشخیص دیسک کمر یا سیاتیک فورا تحت درمان قرار گیرند زیرا در صورت تاخیر در درمان ممکن است نیاز به انجام جراحی های سنگین و پیچیده باشد که به طبع دوره نقاحت طولانی و عوارضی را هم به دنبال خواهد داشت.

پاسخ

5 + سه =