info@dr-joulaei.com 36563602 - (026)

هزینه آرتروسکوپی لگن

 

 

اگر کمی به قبلا از پیشرفت تکنولوژی در دنیای پزشکی کنونی برگردیم به این نتیجه می رسیم که چگونه گسترش دانش توانسته زندگی بشر را تا حد زیادی متحول کند و در واقع با پیشرفت علوم پزشکی کیفیت زندگی انسان ها بهتر شده و مواجه با بیماری ها دیگر به مانند قبل امری واهمه آورنیست. حال دیگر با بازتولید علوم پزشکی روش های نوینی برای انجام جراحی های راحت و سبک تر و همچنین دارای دوره نقاهت کمتر و بهبودی هر چه سریع تر به وجود می آید که جهان را به جای بهتری برای زیستن تبدیل می کند.
ما در این مقاله سعی در تشریح پیرامون روشی کارآمد در جراحی مفصل داشته ایم که توانسته دغدغه بسیاری از افراد را در خصوص لزوم انجام جراحی های تهاجمی پر خطر برطرف کند و راه سریع تر و در عین حال نتیجه بخش تری را ارائه دهد. ما در این مقاله به چگونگی جراحی آرتروسکوپی به طور عام و جراحی آرتروسکوپی لگن به طور خاص پرداخته ایم . اگر شما خواننده عزیز در ناحیه لگن احساس درد می کنید، اما می دانید این درد ها احتیاجی به جراحی تعویض مفصل ندارند، خواننده این مقاله باشید:

آرتروسکوپی چیست؟

این جراحی در واقع نمود نوعی پیشرفت شگرف در دنیای پزشکی است. جراحی هایی آتروسکوپی با ایجاد تصویری روشن از مفاصل این امکان را به جراح می دهد تا ضمن بررسی موقعیت و وضعیت مفاصل بیمار بتواند به راحتی مشکل را برطرف کرده و جراحی ر انجام دهد. گرچه این نوع روش جراحی در ناحیه زانو و شانه متداول است، اما از آن برای تسکین درد های ناحیه لگن نیز استفاده می شود. دوربین تعبیه شده در دستگاه آرتروسکوپی موجب هدایت هر چه بهتر پزشک در عمل جراحی می شود.
آرتروسکوپی لگن به دلیل اینکه نوعی جراحی نیمه تهاجمی است، طول درمان کمتری داشته و به علت سرعت بیشتر نسبت به روش تعویض مفصل طرفداران بیشماری دارد.
باید توجه داشته باشید در صورتی که پزشک شما را کاندید قطعی جراحی تعویض مفصل نداند، این روش جراحی می تواند برای تسکین درد های شما بسیار مفید باشد.

دکتر هومن جولایی

دکتر هومن جولایی

چرا باید برای تسکین درد در ناحیه لگن از آرتروسکوپی استفاده کرد؟

اگر بیمار در ناحیه لگن دردی احساس کند که درمان آن به روش هایی نظیر: تزریق، فیزیوتراپی و دارو درمانی امکان پذیر نباشد جراح این جراحی را به بیمار پیشنهاد خواهد داد. چرا که انجام این جراحی موجب کم شدن التهاب و تسکین درد بیمار خواهد شد.

جراحی آرتروسکوپی لگن چگونه انجام می شود؟

آنچه در وهله اول توسط جراح انجام می شود کشیدگی پا قبل از جراحی برای ایجاد بهترین زایه جهت ورود دستگاه آرتروسکوپ است.
در مرحله بعد پزشک با دستگاه آرتروسکوپ که مجهز به دوربین با روشنایی زیاد است بخش های مختلف لگن را مورد بررسی قرار می دهد. در این جراحی، جراح با ایجاد سوراخ درقسمت بالای ران به خوبی از طریق دوربین مفاصل لگن را بررسی می کند، از این رو اگر آسیبی را در این ناحیه مشاهده کند به جراحی آن می پردازد.

نتیجه دهی جراحی آتروسکوپی لگن

گرچه با این جراحی میزان بهبودی آرتروز همچنان مسکوت مانده است، اما آنچه آمار بیان می کند بهبودی 85 تا 90 درصدی بیماران از این جراحی است. بیمارانی که این جراحی را انجام داده اند می توانند بعد از پایان جراحی به فعالیت های معمول خود باز گشته و بهبودی کامل را بدست آورند.اما اگر در مواقعی به علت آسیب دیدگی شدید جراح طول درمان طولانی تری را برای بیمار تشخیص دهد، بیمار باید با توجه به توصیه های جراح از نکات گفته شده پیروی کند و تا زمان مشخص شده توسط پزشک از فعالیت های سنگین اجتناب کند.

عوارض جراحی آتروسکوی لگن

اغلب جراحی های مفصل با برخی از عوارض همراه است، اما نکته حائز اهمیت در این خصوص مراجعه به بهترین جراح ارتوپد است، تا این جراحی با کمترین عوارض صورت گیرد. اما از عوارض احتمالی می توان ایجاد آسیب به اعصاب و رگ های خونی در ناحیه مفاصل را نام برد، به علاوه کشیدن پاها برای ایجاد زایه سازی جهت ورود آرتروسکوپ نیز می تواند بعد از جراحی موجب بی حسی در آن ناحیه شود که این عارضه موقت بوده و بعد ریکاوری از بین خواهد رفت.

 

چه زمانی می توان از جراحی آرتروسکوپی بهره برد؟

این سوال شاید برای شما پیش آمده باشد که آیا برای بهبودی تمامی درد های مفصل می توان از این جراحی بهره مند شد یا خیر؟
پاسخ به این پرسش منفی است. جراحی آرتروسکوپی می تواند نتیجه بخشی فوق العاده در درد های سطحی و عمومی در ناحیه مفاصل داشته باشد و در مواردی که جراحی تعویض مفصل ضروری نباشد جراحان این نوع جراحی را پیشنهاد خواهند داد. اما در افرادی که احتیاج به تعویض مفصل نیز دارند جراح می تواند از این روش برای بررسی ناحیه آسیب دیده استفاده کند.

آرتروسکوپی-لگن

انجام چه فعالیت هایی پس جراحی آرتروسکوپی ممنوع است؟

همانطور که اشاره شد این امکان وجود دارد که پس از جراحی آرتروسکوپی لگن بیمار با برخی عوارض مانند بی حسی در ناحیه لگن مواجه شود، لذا انجام برخی فعالیت ها تا زمان بهبودی کامل منع دارد. از جمله این فعایلت ها می توان موارد زیر را نام برد:
پیاده روی طولانی مدت
• رانندگی کردن
• فعالیت های سنگین
• ورزش کردن
• استعمال دخانیات

هزینه جراحی آرتروسکوپی لگن

هزینه آرتروسکوپی لگن بنابر نوع تخصص پزشک نوع، محل آسیب دیده، هزینه بیهوشی و اتاق عمل و همچنین هزینه بیمارستان متغییر خواهد بود. لذا لازم به ذکر است برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش در پی یافتن بهترین جراح ارتوپدی باشید.

drjoulaei

پاسخ

4 × چهار =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button