بازسازی-رباط-صلیبی-زانو

فعالیت بعد از بازسازی رباط صلیبی زانو

فعالیت بعد از بازسازی رباط صلیبی زانو

بسیاری از افراد سوالاتی درباره عمل بازسازی رباط صلیبی زانو یا ACL زانو از دکتر هومن جولایی می پرسند. برخی از سوالات عبارتند از: این عمل چگونه انجام می شود؟ پس از عمل بیمار چه شرایطی دارد؟ آیا انجام این عمل برای همه افراد یا جوانان ضروری است؟ در این مقاله قصد داریم به این سوالات شما پاسخ دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

فیلم قبل و بعد از تعویض مفصل زانو

جراحی رباط صلیبی زانو در چه سنی آغاز می شود؟

اصولا عمل جراحی بازسازی رباط صلیبی زانو به طور طبیعی در افراد زیر ۴۰ سال انجام می شود و افرادی که در سنین جوانی و قبل از ۴۰ سالگی هستند در صورتی که دچار پارگی رباط صلیبی زانو شوند حتما نیاز به جراحی دارند.

در صورت عدم جراحی رباط صلیبی، چه عوارضی ایجاد می شود؟

اگر این عمل جراحی انجام نشود و رباط ترمیم و بازسازی نشود بیمار دچار عوارض بسیاری در طولانی مدت خواهد شد از جمله احتمال پارگی مینیسک ها، آرتروز زانو و پیری زودرس زانو برای بیمار رخ خواهد داد.

اقدامات پس از جراحی رباط صلیبی زانو چیست؟

پس از عمل رباط صلیبی زانو بیمار اصولا نیاز به گرفتن گچ و آتل ندارد. این عمل اصولا به صورت سرپایی انجام می شود.

دکتر هومن جولایی متخصص ارتوپدی در کرج و تهران درمان بیماری های زانو، لگن، ستون فقرات و… را با تخصص ویژه ای انجام می دهد. جهت مشاوره با دکتر هومن جولایی و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

در حال حاضر جراحی ACL به صورت بسته و با استفاده از آرتروسکوپ انجام می گیرد. پس از آن نیازی به بستری نیست و بیمار حدودا ۴ تا ۵ ساعت پس از پایان عمل قادر خواهد بود مرکز جراحی را ترک کند و به منزل خود بازگردد.

بازسازی-رباط-صلیبی-زانو
بازسازی-رباط-صلیبی-زانو

فعالیت بعد از بازسازی رباط صلیبی زانو

پس از عمل بیمار قادر به راه رفتن است البته اوایل باید با احتیاط و با عصا راه برود. پس از حدود ۱ ماه بیمار می تواند به فعالیت های سابق خود بازگردد و به فعالیت های ورزشی سبک مانند شنا و پیاده روی بپردازد.

در ارتباط با ورزش های سنگین مانند کشتی، وزنه برداری، فوتبال حرفه ای معمولا بیمار پس از ۳ ماه می تواند به آنها بپردازد و بیمار می تواند زندگی ورزشی و حرفه ای خودش را آغاز کند.

نتیجه گیری

در خصوص موارد فوق به همه بیماران به خصوص جوانان توصیه می شود در صورتی که دچار پارگی رباط صلیبی شدند حتما اقدام به جراحی و بازسازی رباط صلیبی خود کنند تا دچار عوارض پارگی رباط صلیبی در زانوی خود نشوند. در این مقاله به بررسی فعالیت بعد از بازسازی رباط صلیبی زانو نیز پرداختیم. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید می توانید با شماره های مندرج در سایت دکتر هومن جولایی جراح ارتوپدی در کرج و تهران تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =