بهترین-متخصص-ارتوپد-در-کرج

بهترین متخصص ارتوپد در کرج

آنچه می خوانید...

استخوان ها، رباط ها و مفاصل از مهم ترین اعضای بدن هستند. هنگامی که هر کدام از این اعضا دچار مشکل شوند الزامی است به یک متخصص ارتوپد خوب مراجعه شود تا سلامتی و تندرستی دوباره به بدن برگردد. ارتوپدی شاخه ای از علوم پزشکی است که به درمان مشکلات مفاصل مانند زانو و لگن می پردازد بنابراین متخصص ارتوپد تلاش می کند تا با ارائه بهترین درمان های جراحی یا غیر جراحی به درمان  مشکلات حرکتی ناشی از فرسودگی یا شکستگی مفاصل کمک کند.  اگر ساکن کرج هستید شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که بهترین متخصص ارتوپد در کرج کیست؟ متخصص ارتوپد خوب در کرج چه بیماری هایی را درمان می کند؟ بهترین متخصص ارتوپد  کرج چه ویژگی هایی دارد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوعات بپردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

دکتر ارتوپد خوب در فردیس کرج

در این میان دکتر هومن جولایی متخصص ارتوپد را می توان به عنوان یک جراح حاذق در درمان بیماری های مفاصل معرفی کرد که با انتخاب بهترین تشخیص و انجام جراحی های مناسب  به درمان این دسته از بیماری ها کمک بسزایی می کنند.

متخصص و جراح ارتوپد در شهریار و اندیشه

دکتر هومن جولایی متخصص و جراح ارتوپد با توجه به مراجعه کنندگان زیادی که از شهرهایی مانند اندیشه و شهریار به ایشان مراجعه می کردند، زین پس در این شهر ها نیز حضور خواهند داشت و خدمات خود را در اختیار بیماران عزیزی که به متخصص و جراح ارتوپد احتیاج دارند، قرار خواهند داد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه تماس با ما با دکتر هومن جولایی، متخصص و جراح ارتوپد در شهریار و اندیشه در ارتباط باشید.

متخصص ارتوپد به چه کسی می گویند؟

متخصص ارتوپد که همچنین با نام های متخصص استخوان و مفاصل، جراح استخوان و مفاصل و جراح ارتوپد نیز شناخته می شود، کسی است که تلاش می کند تا با استفاده از روش های درمانی که به صورت جراحی یا غیر جراحی هستند، مشکلات سیستم حرکتی بدن را رفع نماید. عمده ی این مشکلات به صورت زیر هستند که هدف جراح درمان آن هاست:

متخصص ارتوپدی
 • آسیب هایی که به استخوان و مفاصل بدن وارد می شود؛ مانند: شکستگی استخوان، شکستگی مفاصل، در رفتگی استخوان ها، کشیدگی رباط، رگ به رگ شدن، پاره شدن تاندون ها و رباط ها و …
 • پوکی استخوان :پوکی استخوان یا به عبارتی نازکی استخوان ها یکی از رایج ترین بیماری هایی است که تعداد زیادی از افراد به آن مبتلا می شوند. این بیماری به عنوان یک بیماری خاموش شناخته می شود و بیشترین مورد مشاهده آن در خانم هایی است که سن یائسگی خود را پشت سر گذاشته اند. شکستگی هایی که در پوکی استخوان دیده می شوند، به علت کاهش تراکم استخوانی به وجود می آیند. بیشتر این شکستگی ها در ناحیه لگن،ستون فقرات، مچ دست و … خود را نشان می دهد.
 • دیسک کمر و گردن:دیسک های ها معمولا بین مهره های ستون فقرات قرار دارند. بیرون زدن آن ها از محل خود، برآمدگی به سمت کانال نخاعی یا ریشه های عصبی  آن، چه در ناحیه گردن و چه در ناحیه کمر به دلایل مختلف مشکلات و درد های زیادی را در شانه، گردن، کمر و ستون فقرات به وجود می آورد.
 • ضربه ها و آسیب هایی که در حین ورزش کردن اتفاق می افتد.
 • ساییدگی مفاصل زانو:مفصل زانو نقطه اتصال استخوان ران به استخوان های ساق پا است. زمانی که غضروف های ناحیه زانو دچار فرسودگی شود یا از بین رود، لغزیدن استخوان ها روی یکدیگر که به علت وجود این غضروف به راحتی انجام می شد به مشکل می خورد و با اصطحکاک مواجه خواهد شد. در نتیجه ممکن است که ساییدگی مفصل زانو به وجود آید که با درد، التهاب و سفتی زانوان همراه است.
 • خراب شدن یا از بین رفتن مفاصل بدن
 • عفونت کردن اندام ها
 • تومور های استخوان و بافت های نرم اندام
 • بیماری های مادرزادی اندام ها (چرخش پای مادر زادی)
 • پارگی رباط صلیبی: آسیب رسیدن به این رباط  معمولا بیشتر در میان ورزشکاران دیده می شود و در پزشکی به این آسیب دیدگی پارگی رباط صلیبی گفته می شود. رباط صلیبی در واقع رباط هایی هستند که داخل زانو ها قرار گرفته اند و به صورت عمودی از یکدیگر عبور می کنند. رایج ترین آسیبی که رباط های داخل زانو را درگی می کند، بر روی رباط صلیبی جلویی یا قدامی وارد می شود. هنگام اسیب دیدیگ تنها راهی که برای درمان وجود دارد جایگزینی این رباط با رباطی دیگر است زیرا به هیچ عنوان امکان پیوند یا ترمیم وجود ندارد.

خدمات جراح ارتوپد کدامند؟

مشخص است که تخصص پزشک ارتوپد در درمان طیف وسیعی از بیماری های استخوان و بافت های بدن کاربرد داشته و همین مسئله نیاز به تبحر عملی درکنار دانش علمی را به منظور بازیابی سلامتی فرد در ابعاد متفاوت دارد. متخصص ارتوپد برای مشکلات فوق درمان هایی را در نظر میگیرد که در زیر به آن ها اشاره میکنیم:

 • عمل جراحی
 • فیزیوتراپی
 • ورزش
 • دارو درمانی
 • ماساژ

بهترین متخصص ارتوپد کرج ابتدا روش های غیر تهاجمی را پیشنهاد میدهد در صورتی که موثر واقع نشد روش های تهاجمی مانند جراحی را پیشنهاد می دهد.

ویژگی های بهترین متخصص ارتوپد

به منظور شناسایی بهترین متخصص ارتوپد لازم است فرد مواردی را مورد بررسی قرار دهد ازجمله:

 • بررسی سوابق عملی پزشک
 • آشنایی با دانش علمی و عملی روز
 • بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا
 • داشتن مجوز رسمی از سازمان نظام پزشکی
 • پایبندی به اخلاق حرفه ای
 • توجه به سلامتی بیمار بیش از مباحث مالی
 • سنجش میزان رضایت مراجعین گذشته از پزشک
 

ضرورت مراجعه به متخصص ارتوپد چیست؟

افرادی که دچار مشکلاتی از قبیل آرتروز زانو یا مشکلاتی در لگن و ستون فقرات می شوند لازم است در اسرع وقت به متخصص ارتوپد مراجعه کنند تا با درمان به موقع از پیشرفت این بیماری ها جلوگیری شده و بیمار بتواند سریع تر به روال عادی زندگی خود بازگردد.

دلایل مراجعه به متخصص ارتوپد کرج

برخی از شایع ترین دلایل مراجعه به متخصص ارتوپد شامل موارد ذیل می گردد:

 • احساس درد در اندام های متفاوت بدن ازجمله کمر، دست و پا
 • بروز انواع عارضه همچون تومورهای غیر سرطانی یا توده های خوش خیم چربی در ناحیه استخوانی و بافت های نرم بدن
 • جراحی های مرتبط با مفاصل همچون جراحی تعویض مفصل زانو
 • جراحی ستون فقرات پشت بدن

چرا باید در انتخاب متخصص ارتوپد توجهی خاص داشته باشیم؟

اندام های حرکتی از مهم ترین اعضای بدن به شمار می آیند چرا که حرکت انسان را ممکن می سازند. اگر اندام های حرکتی دچار مشکل یا آسیب شوند باید به صورت تخصصی درمان را دنبال کرد تا سلامت دوباره به آن اندام برگردد. فردی را تصور کنید که دچار پارگی رباط صلیبی ACL شده است، چنین فردی در راه رفتن دچار مشکل می شود. اگر توسط یک متخصص ماهر ارتوپد درمان نشود نه تنها اندام حرکتی او دچار مشکل می شود بلکه ممکن است بیماری پیشرفت کند. درمان به موقع بیماری های ارتوپدی بسیار مهم است.

دلیل آن که باید در انتخاب پزشک متخصص ارتوپد اهتمام بیشتری ورزیده شود این است که اندام های حرکتی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و درمان آن ها امری بسیار حیاتی است.

چه وقت باید به متخصص ارتوپد مراجعه کنیم؟

اکثر کسانی که به متخصص ارتوپد مراجعه می کنند از مشکل و درد استخوان و مفاصل یا تورم آنها رنج می برند. درد استخوان در دست ، پا ، زانو یا کمر ، مهره های گردن و … برای پیشگیری از روند رو به رشد این دردها و التهابات مفصلی مراجعه سریع به پزشک متخصص ارتوپد ضروری است.

گاهی پیشرفت این بیماری ها در فرد به گونه ای است که دامنه حرکتی را محدود می کند. به عنوان مثال  بیماری را در نظر بگیرید که دچار سندرم تونل کارپ دو طرفه است.  فردی که از درد دست  ، گزگز شدن و ضعف و کاهش قدرت عضلانی رنج می برد . شرایط وی به گونه ای است که درمواردی حتی نمی تواند دست خود را به بالا حرکت دهد. چنین فردی با مراجعه به پزشک متخصص ارتوپد و پیگیری راه های درمانی می تواند به سلامتی کامل برسد. در ویدئو کوتاه زیر رضایتمندی یکی از بیماران را میبینید که با مراجعه به متخصص ارتوپد درمان شده اند.

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده شناسایی یک متخصص ارتوپدی خوب می تواند تاثیر زیادی در روند درمان داشته باشد. شما می توانید با مشاهده علائمی از مشکلات اسکلت بدن خود به نزدیک ترین ارتوپد خوب در محل سکونت خود مراجعه نمایید. وجود متخصص در نزدیک ترین مکان زندگیتان باعث می شود از خدمات ارزنده در زودترین زمان ممکن بهره مند شوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مطب دکتر هومن جولایی متخصص و جراح ارتوپد در کرج مراجعه نمایید.

دکتر هومن جولایی

دکتر هومن جولایی

جـــراح و متخصص ارتوپـــــدی
جراح فوق تخصصی زانو، لگن و شانه

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + یک =